Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rekreačné zariadenie Ardea, Ardea üdülőközpont

 

V roku 1977 za podpory vtedajšej Zväzarmovskej organizácie sa postavilo terajšie rekreačné zariadenie ARDEA. Objekt v roku 1993 prevzala obecná samospráva a vytvorila tu podmienky pre požiadavky vidieckej turistiky. Ubytovanie je možné pre 50 žudí a k dispozícii sú aj ďalšie miestnosti. Názov je spojený s menom najzvláštnejšieho vtáka našich močiarov červenej volavky – Ardea purpurea.

Význam rekreačného zariadenia vzrástol aj postavením prírodného amfiteátra, ktorý vyprojektoval Imre Makovec z Budapešti. Pri výstavbe rôznymi svojpomocnými prácami pomáhali aj obyvatelia Gbeliec. Amfiteáter bol otvorený 23. júna 1996 pri príležitosti osláv milecentenária juhoslovenského regiónu. Strešná krytina javiska je zhotovená z trstiny, čo symbolizuje ažbu trstiny a jej tradičné spracovávanie.

 

 

 

1997-ben a Zväzarm - egyesület támogatásával felépült az ARDEA üdülőközpont. A terület 1993-tól a községi önkormányzathoz tartozik, s a falusi turizmus igénylőit elégíti ki. Az épület 50 férőhelyes. Az üdülőközpontot a vörös gémről - Ardea purpurea - a mocsárvilág legkülönlegesebb madaráról nevezték el.

A központ jelentőségét növelte a szabadtéri színpad létrehozása, amely Makovecz Imre terve alapján készült. Az építkezéshez a falu lakosai önkéntes munkával csatlakoztak. Megnyitása 1996. jún. 23-án történt, a dél-szlovákiai regionális Millecentenáriumi ünnepéllyel. A színpad nádfedele a köbölkúti sok száz éves nádkitermelő és - feldolgozó hagyományokat szimbolizálja.


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

webygroup

Magyar verzió
Úvodná stránka